Domov Pomněnka můžeme stavět jen díky podpoře tisíců dárců, kterým není péče o seniory s demencí lhostejná. Otevíráme už v září 2024 a zbývá nám pořídit veškeré vybavení. Přispějte na polohovací postele, matrace nebo lůžkoviny a darujte prvním obyvatelům Pomněnky sladký spánek.

Chci darovat

Paní Jiřina prožila celý život v Novém Městě na Moravě. „Postavili jsme si s manželem domek, měli pěknou zahrádku i domácí zvířata. Celý život jsem šila, jsem totiž vyučená pánskou krejčovou. Po smrti manžela se najednou něco stalo. Začala jsem velmi zapomínat. Vím často, co chci říct, ale nejde to.“ Na stáří musela paní Jiřina odejít do Brna, protože ve městě žádné vhodné zařízení nebylo. Když jsme jí řekli, že v Novém Městě staví Diakonie domov podobný tomu, ve kterém nyní bydlí hned odpověděla: „Tak to já to musím vydržet a půjdu zpátky do Nového Města. Mám tam známé a budu zase doma.“  

Domov Pomněnka nabídne krásné a bezpečné bydlení třiceti seniorům, jako je paní Jiřina. Tato unikátní ekologická stavba se zelenou střechou, kaplí a kvetoucím atriem vzniká s pomocí mnoha dárců z celé České republiky, kteří již přispěli rekordní částkou 20 milionů korun.

Abychom mohli domov v září 2024 otevřít, je třeba ho vybavit a zútulnit. Jen na polohovací postele a speciální matrace potřebujeme získat 1,4 milionu korun. Pomůžete nám?

Chci přispět na dobrý spánek

Již jste darovali na 14 postelí. Zbývá: 16.

Kopie návrhu Návrh bez názvu (4)

Proč zrovna postele a matrace?

Když se člověk špatně vyspí, celý den je tak nějak horší. To platí i pro dámy a pány, o které se v Pomněnce budeme starat. Speciální matrace jsou pro lidi, kteří v posteli mohou strávit většinu dne, naprostou nutností. Polohovací postele usnadní život pečovatelkám a předcházejí zraněním a pádům. Díky polohování je možné sledovat pohodlně dění kolem sebe i přijímat návštěvy. 

U postele se budou dít malé zázraky při falconyterapii nebo canisterapii, budeme zpívat písničky s dětmi ze školky, povídat si s kaplanem o životě - prostě žít.

Falconyterapie na lůžku Návštěva ze školky čtení dopisů

Pro více informací, jak můžete pomoci, pokračujte sem.

Stavbu Pomněnky podporuje biatlonista Jonáš Mareček

Chci podpořit Domov Pomněnka

Pomněnka v číslech

Potřebujeme získat 0 korun
Přispěli jste nám 0 korun
Postaráme se o 0 klientů
Zaměstnáme 0 lidí