Zahradní slavnost pro Pomněnku

12. srpna 2022

Neděle 11. září 2022 od 14:00 - park u evangelického kostela v Novém Městě na Moravě.

zahradni-slavnost-pro-pomnenku-2022-09-11-web-fb-3

Zahradní slavnost pro rodiny s dětmi cílí na pět základní lidských smyslů – chuť, zrak, čich, chuť, hmat. S jejich aktivizací pracují i pečovatelé s lidmi, kteří onemocněli Alzheimerovou nemocí. V rámci zahradní slavnosti se seznámíte s tím, jak Diakonie Českobratrské církve evangelické, středisko Myslibořice pečuje o lidi s Alzheimerovou nemocí. Představíme vám také podrobněji projekt Domova Pomněnka.

Zahradní slavnost pro Pomněnku
12. srpna 2022 - Zahradní slavnost pro Pomněnku

14:00 Loutkové divadlo – Eliščiny pohádky – Divadlo Já to jsem

Pohádka o princezně, princi, skřítcích, draku a neopodstatněném strachu (Sovy nejsou tím, čím se zdají být. Ne všechno, co se třpytí, je zlato. Ne každý pes, co štěká, kouše.) Divadelní scéna vytvořená ze staré školní lavice a starých strojů, pomocí kterých lze vytvářet zvuky meluzíny, deště. Ručně řezané loutky, každá z jiného druhu dřeva – to vše proto, že jedním s cílů této pohádky je učit děti a možná i nás dospělé vnímat, poslouchat, cítit a dívat se na okolí nejen očima.
Hraje: Vítězslav Marčík ml.
Scénář, režie, scénografie, loutky: Vítězslav Marčík ml.

15:00 – 17:00 Mozkoherna

Interaktivní program pro děti zaměřený na zábavný trénink mozku pomocí mozkohraček, hlavolamů, chytrých her a neurotechnologií. Formou hry si děti budou rozvíjet své kognitivní schopnosti – koncentraci, paměť, prostorovou představivost, kreativitu, motoriku a další. Do programu budou zařazeny oblíbené mozkohračky – Červená Karkulka, Tučňáci, Safaci, IQ puzzle, ale i motorické aktivity na trénink propojení pravé a levé hemisféry – nekonečná osmička, balanční podložky. Děti si vyzkouší svou schopnost ovládat své soustředění na speciálním EEG přístroji Mindflex, svůj postřeh si otestují na postřehovém ping pongu v aktivitě Sunball. Program je vedený zábavnou formou a je plný netradičních zážitků.

17:00 – Koncert smíšeného pěveckého sboru komorní sboru Studánka ze ZUŠ Bystřice nad Pernštejnem

klavír: Markéta Justová

housle: Lenka Macháčková

sbormistr: Inka Pospíšilová

Občerstvení zajištěno.

Dobrovolné vstupné podpoří veřejnou sbírku Domova Pomněnka v Novém Městě na Moravě

 

 

Akce je součástí Festivalu pro Pomněnku, který je podpořený z grantového systému Města Nového Města na Moravě a Grantového systému ČCE na podporu diakonických a rozvojových projektů.

Soubory ke stažení

 
 
 
 

Chci podpořit Domov Pomněnka

Pomněnka v číslech

Potřebujeme získat 0 korun
Přispěli jste nám 0 korun
Postaráme se o 0 klientů
Zaměstnáme 0 lidí