Lunch meet zahájil Festival pro Pomněnku

6. června 2022

Tři stovky návštěvníků přišly o víkendu podpořit stavbu Domova Pomněnka v Novém Městě na Moravě na food festival Lunch meet. 

IMG_3855

Lunch meet zahájil Festival pro Pomněnku
6. června 2022 - Lunch meet zahájil Festival pro Pomněnku

Na osmi stáncích rozestavěných v nádherném prostředí Horácké galerie mohli lidé ochutnat tradiční jídla v moderní úpravě, a také vyladěné recepty regionálních kuchařů. K tomu si mohli vybrat z několika pivních speciálů, nechat si namíchat drink, ochutnat kávu s baristou roku 2022 nebo se pobavit u Listování s herci Lukášem Hejlíkem a Adamem Novotným. Přímý přenos z prvního ročníku benefičního food festivalu odvysílal i Český rozhlas Vysočina. Výtěžek ze vstupného navíc poputuje na konto veřejné sbírky na stavbu Domova Pomněnka. Ten začala na jaře letošního roku stavět v Novém Městě Diakonie Českobratrské církve evangelické. Domov bude sloužit především lidem s Alzheimerovu nemocí a jinými typy demence. Pomněnka se otevře nejpozději v lednu 2025.

Lunch meet byl první akcí na podporu Domova Pomněnka. V Novém Městě na Moravě se můžete 11. září přijít Zahradní slavnost v parku u evangelického kostela, 27. listopadu na koncert skupiny Tata bojs a 11. prosince na Dobročinnou aukci.

Zde najdete fotky Lunch meet 2022

 

Chci podpořit Domov Pomněnka

Pomněnka v číslech

Potřebujeme získat 0 korun
Přispěli jste nám 0 korun
Postaráme se o 0 klientů
Zaměstnáme 0 lidí