Diakonie podepsala smlouvu na stavbu Domova Pomněnka

21. prosince 2021

Stavba Pomněnky začne v březnu 2022

Diakonie podepsala smlouvu na stavbu Domova Pomněnka
21. prosince 2021 - Diakonie podepsala smlouvu na stavbu Domova Pomněnka

Po šesti letech příprav se v příštím roce začne v Novém Městě na Moravě stavět Domov Pomněnka. Pomněnka bude sloužit lidem nad padesát let, kteří onemocněli Alzheimerovou nemocí, či trpí jinými typy demence. „Chceme, aby tito lidé mohli žít v dosahu svých blízkých, v místě, které znají. Řešíme tím tedy absenci pobytových služeb pro tyto lidi v Novém Městě na Moravě, a zároveň podporujeme jejich rodinné vazby,“ uvedla Michaela Grmelová z Diakonie Myslibořice, která je investorem stavby.

Mezi jedenácti uchazeči o stavbu podala vítěznou nabídku společnost RONELI Stavby SE. “Jsme rádi, že z pozice generálního dodavatele stavby můžeme být součástí tohoto významného a společensky prospěšného projektu. O to více nás těší, že takto nadčasový projekt vzniká právě na Vysočině, tedy v regionu, ze kterého naše společnost a většina zaměstnanců pochází,” uvedl člen představenstva společnosti Dušan Lošonský.

Stavba je financovaná z více zdrojů (viz. graf) a podílí se na ní také Město Nové Město na Moravě, pro které je výstavba domova pro lidi s Alzheimerovou nemocí jednou z prioritních akcí: “Dlouhé roky bojujeme za to, abychom v našem městě takovouto službu měli. Jsem rád, že se to nyní díky Diakonii podaří,” uvedl v reakci na úspěšné ukončení veřejné zakázky novoměstský starosta Michal Šmarda.

Stavba Domova Pomněnka začne v březnu 2022 a dokončená bude nejpozději v únoru 2024. 

graf-financovani-legenda

Chci podpořit Domov Pomněnka

Pomněnka v číslech

Potřebujeme získat 0 korun
Přispěli jste nám 0 korun
Postaráme se o 0 klientů
Zaměstnáme 0 lidí